Czy moje stanowisko pracy jest zagrożone ?

Nie jesteś doceniana

Często manager nie szanuje twojego zaangażowania się w rozwój firmy, nie widzi twoich umiejętności, pomija cię przy awansach czy nie daje ci wplątywać się w wyjątkowo wymagające projekty. Niełatwym jest liczyć na to, by ta kwestia miała się gwałtownie zmienić.

Czujesz się zbyt pewnie

Status quo niekiedy daje poczucie nadmiernego komfortu.

Czy moje stanowisko pracy jest zagrożone ?

Utrata entuzjazmu

Każdego dnia czujesz się identycznie jak w poniedziałek rano. To, co przedtem dawało ci zadowolenie, teraz jest dla ciebie udręką. Praca nie daje ci wyzwań i nie budzi u ciebie ożywienia.

Automatyzacja pracy

Stajesz się bezużyteczna, przebrzmiała, możesz być zastąpiona przez nowe technologie.

Praca nie rzuca Ci już wyzwań

Twoje zawodowe zadania, przełożony czy współpracownicy nie przyczyniają się do tego, że czujesz, abyś wykonywała w pracy wyzwania. A przez to przegrywasz szansę na rozwój.

Niesprawiedliwość jeśli chodzi o wynagrodzenie

Choć może wydawać się to dziwne, za złowróżbny znak należy uznać tak samo bycie wynagradzanym zbyt słabo, jak i pensje zdecydowanie przekraczającą rynkowe stawki.

Twoje wartości rozmijają się z wartościami firmy

Czy chodzi o odmienności kulturowe, odmienne podejście do spraw środowiskowych, odpowiedzialności społecznej czy etyki – nieistotne. Jeżeli spostrzegasz, że występują zróżnicowania pomiędzy twoimi wartościami a wartościami wyznawanymi przez firmę, nie powinnaś uwzględniać z nią swoich planów na przyszłość.

Nikt nie oczekuje od Ciebie, że się poprawisz

Kiedy próbujesz zmodyfikować swoją pozycję w firmie, pogłębić zakres swoich obowiązków albo nakierować swoją karierę na nieco inny tor, a wszystko jest odrzucane – to czas, aby poszukać innej pracy.

Nic nie wskazuje na to, że czeka Cię awans

Wykonujesz tę samą pracę przez ponad dwa lata, nie zdobywasz większego wynagrodzenia ani podwyżki, a zakres zadań, które są tobie powierzane, nie poszerza się. Niektórzy mogą lubić pracować ciągle nad tymi samymi rzeczami, nikt jednak nie znosi pracować podczas gdy wie, że nic więcej go w firmie nie czeka.

Dzień świstaka

Twoja praca jest niebywale mechaniczna, porywa cię rutyna. Kiedy twoja pozycja zawodowa wydaje ci się zastygła, niełatwa do poruszenia i nie zauważasz opcji na rozwój czy zwiększenie zakresu odpowiedzialności, to oznaka, że znalazłaś się w patowej sytuacji.

Twoja firma bankrutuje

Twój research doprowadził do tego, że zdałaś sobie sprawę, iż firma nie radzi sobie dobrze. Nie daje dochodów, nie rozwija się. Biurka kolegów z pracy są opustoszałe, ponieważ nie ma zadań, nad którymi mogliby pracować. To świadczy o tym, że firma upada. Tym bardziej nie opłaca się w niej zostawiać, jeśli zatrudniający nie pofatygował się, by cię o tym powiadomić.

Twoje zdanie przestało się liczyć

Twój głos nie jest dłużej dostrzegalny a to, co ty masz do powiedzenia nie ma żadnej wartości. Zdarza się, że manager jest rozdrażniony, podczas gdy ty proponujesz nowe inicjatywy. To jest sytuacja bez rozwiązania, w której pracodawcy życzą sobie, by pracownicy nie trzęśli łodzią. Dla większości osób jest to sytuacja nie do wytrzymania.

Brak okazywania docenienia Twojej pracy

Na horyzoncie nie spostrzegasz komplementów. Bez względu na to, co robisz, nie jesteś doceniana. Mogłabyś dla firmy zrobić wszystko, co w twojej mocy, a i tak nikt by tego nie zauważył.

Firma zatrudnia osoby z zewnątrz

Jeżeli zdasz sobie sprawę, że przedsiębiorstwo postanawia zatrudniać na wyższe posady ludzi z poza firmy, zamiast ofiarować możliwość awansu swoim ludziom, możesz domyślić się, że nie jest to miejsce, w którym twoja kariera mogłaby nabrać rozpędu.

Osoby decyzyjne faworyzują innych

Jeśli nie jest pupilem członków managementu, którzy przy podarowaniu awansów czy premii faworyzują swoich pupilków, możesz na na dłuższy czas utknąć na stanowisku, które już piastujesz.

Nie możesz dobić się do szefa

Nie możesz złapać wspólnego języka z kierownikiem, by pozwolić projektowi bieg. Twoje myśli nikogo nie obchodzą, twoje wiadomości spotykają się z ciszą w eterze, a sama myślisz, że masz sporo szczęścia, kiedy wreszcie udaje ci się zastać przełożonego w toalecie. Wygląda na to, że jesteś niezauważalna.

Nikt nie pyta się o Twoje cele

Nikt nie zadaje Ci pytań o to, jakie są twoje zamierzenia zawodowe ani późniejsze założenia.

Nie czujesz się członkiem ekipy w pracy

Jeżeli nie czujesz się fragmentem grupy i nie wprowadzasz nic do niej, nie powinnaś uporczywie starać się w niej utrzymać.

Brak wsparcia dla rozwoju

Niekiedy przełożony wypytuje o twoje cele i plany, ale finalnie go one nie interesują

Niesprawiedliwość

Często zaobserwujesz, że twoi koledzy z pracy otrzymują szansę, na które ty nie możesz liczyć.

zamów u mnie wróżbę jak zamówić wróżbę z kart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.