Horoskop: Czy będę w ciąży ?

Skuteczne zajście w ciążę

Niektóre kobiety od wczesnej młodości wiedzą, że zamierzają mieć dzieci, podczas gdy inne dochodzą do tej decyzji po latach dywagacji. Zanim jednak zdecydujesz się na bycie matką lub dodasz kolejne dziecko do swojej gromadki, doskonale jest się zatrzymać i zrobić bilans. Jest kilka działań, które jesteś zobowiązana podjąć jeszcze przed poczęciem dziecka, aby dać sobie jak największe szanse na zdrową ciążę i w dobrej kondycji dziecko. Oto kilka najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby dobrze zaprezentować się jako rozsądna kobieta planująca powiększenie rodziny:

Ćwiczenia fizyczne

Horoskop: Czy będę w ciąży ?

Jeśli jeszcze nie jesteś aktywna fizycznie, ułożenie planu ćwiczeń przed wydaniem na świat dziecka może pomóc Twojemu ciału poradzić sobie ze zmianami, jakie zajdą w czasie ciąży, a również fizycznie przygotować Cię do rozwiązania. Już pół godziny w sposób umiarkowany intensywnych ćwiczeń przez dni w tygodniu może doskonale wpłynąć na Twoją siłę i wytrzymałość.

Uzupełnienie kwasu foliowego

Nawet jeśli nie czynisz nic więcej, aby przygotować się do ciąży, branie suplementu kwasu foliowego w formie tabletek jest niezbędne. Połykanie 400 mikrogramów kwasu foliowego każdego dnia – zaczynając co najmniej 30 dni przed poczęciem i kontynuowanie zażywania tego suplementu przez pierwszy trymestr zapewnia znaczną zabezpieczenie przed dużymi uszkodzeniami płodu.

Uporządkuj swoją dietę

Jeśli twierdziłaś, że do dnia zajścia w ciążę nie będziesz musiała zamieniać swoich najlepszych niezdrowych produktów na korzystne dla dziecka, zastanów się poważnie. Zbilansowana dieta, która zawiera różnorodne owoce, warzywa, pełne ziarna, chude białka oraz pokarmy bogate w wapń, daje Twojemu organizmowi wsparcie odżywcze, którego potrzebuje, gdy podejmujesz wszelkie starania, aby zajść w ciążę, a także podczas ciąży.

Znaczenie snu

Nie masz obowiązku pracować od rana do wieczora lub wykonywać każdego niewykonanego obowiązku w oczekiwaniu na zapłodnienie. Naprawdę odpoczynek, relaks oraz równowaga są tak samo istotne, gdy starasz się o zapłodnienie, jak i wówczas, gdy jesteś w odmiennym stanie. Zanim zajdziesz w ciążę, przemyśl, jak spać co najmniej osiem godzin dziennie i zrób wszystko, co możesz, aby zmniejszyć poziom stresu. Pełna energii matka to zdrowe dziecko.

Zwróć uwagę na swoją codzienną kawkę

Lekarze nie mają zgodności co do tego, jaka ilość kawy jest bezpieczna podczas stanu odmiennego, ale zgadzają się, że musisz unikać picia wielkich porcji kofeiny zarówno podczas zabiegów o poczęcie, jak i podczas odmiennego stanu. Jest to najlepsze podejście, a młoda matka mądrze podchodzić do porad ekspertów.

Zadbaj o dobrą wagę

Jeśli masz niedowagę lub nadwagę może być Ci trudniej być mamą. Zbilansowana waga ciała sprzyja również zdrowej ciąży. Panie, które są zbyt szczupłe i nie odnotowują dużych wzrostów wagi w trakcie ciąży, częściej wydają na świat dzieci z niedowagą, natomiast kobiety z nadwagą częściej doświadczają komplikacji związanych z ciążą i porodem.

Czas iść do dentysty

Zmiany hormonalne w czasie ciąży mogą mieć wpływ na stan Twojej jamy ustnej; a szczególnie, ciąża może sprawić, że będziesz bardziej podatna na schorzenia dziąseł. Dbałość o zęby i dziąsła przed zajściem w ciążę może pomóc Ci zmniejszyć niebezpieczeństwo pojawienia się problemów zdrowotnych w okresie ciąży.

Zadbaj o komfort psychiczny

Jeśli cierpisz na depresję lub miałaś je w w młodości, może być Ci trudniej zajść w ciążę. Kobiety, które mają depresję, są dwukrotnie bardziej narażone na komplikacje związane z z zajściem w ciążę. Nawet jeśli doświadczasz depresji tylko okresowo, możesz chcieć wybrać się do terapeuty lub psychologa, aby kontrolować stan zdrowia mentalnego. Dowiesz się, które specyfiki uspokajające są dobre przez lekarzy i ekspertów do brania w trakcie ciąży, a także jakie metody radzenia sobie z niepokojem możesz komfortowo stosować. Depresja jest schorzeniem XXI wieku.

Zobacz też wróżby o ciąży: https://blog.otylia.pl/kiedy-zajde-w-ciaze/

Przestań brać pigułki antykoncepcyjne

Choć może wydawać się jasne, że jeśli chcesz urodzić zdrowe dziecko, musisz zrezygnować ze stosowania antykoncepcji, to nie zawsze jest to tak łatwe, jak pozostawienie prezerwatyw w szufladzie. Jeśli stosujesz pigułki, możesz nie mieć owulacji przez kilka tygodni po zaprzestaniu ich przyjmowania, a kobiety, które zrezygnowały ze stosowania hormonalnych zastrzyków antykoncepcyjnych, mogą nie mieć owulacji przez wiele miesięcy. Tak czy inaczej, dobrze jest poczekać, aż będziesz miała dwa uregulowane cykle miesiączkowe, zanim podejmiesz starania o zostanie matką, dzięki czemu będziesz w stanie ustalić bardziej precyzyjny termin porodu. Przestrzeganie tych reguł przyczyni się do tego, że Twoja ciąża będzie przebiegała dobrze.

Rzuć palenie lub zażywanie narkotyków

Jeśli jesteś nałogową palaczką lub wchłaniasz jakiekolwiek dopalacze, teraz jest czas, aby zerwać z nałogiem. Obie te czynności mogą prowadzić do utraty ciąży, przedwczesnego porodu i niskiej masy urodzeniowej dziecka.

Alkohol

Niewielkie picie alkoholu lub wypijanie jednego drinka z dodatkiem alkoholu dziennie jest ogólnie uważane za nieszkodliwe, gdy starasz się urodzić dziecko, ale powinnaś unikać alkoholizmu. Nie powinnaś ani trochę pić, gdy jesteś w ciąży lub myślisz, że jesteś w ciąży, ponieważ nawet minimalna ilość alkoholu może stanowić niebezpieczeństw dla zdrowia Twojego rozwijającego się płodu. Spożywanie alkoholu w trakcie ciąży jest wyjątkowo okropnym rozwiązaniem.

zamów u mnie wróżbę jak zamówić wróżbę z kart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.