Czy znajdę pracę ? Horoskop

Jakich błędów unikać przy poszukiwaniu pracy ?

Czy znajdę pracę ? Horoskop

Nie masz wsparcia w procesie zmiany zawodowej

Zdecydowałeś się na zmiany w życiu zawodowym? Super! Rozejrzyj się i nie rezygnuj ze wsparcia! Gdzie szukać kogoś, kto wstawi się za Tobą? W grupach na Facebooku , które noszą nazwę moja Satysfakcja zawodowa – strategia i realizacja, u specjalisty, u coacha lub mentora, dzięki któremu przebrniesz przez trudne momenty.

Nie masz celu

„Szukam jakiejkolwiek pracy obojętnie gdzie.” Nie istnieje coś takiego jak obojętnie jaka praca. Co ważne – nie nadajesz się do jakiejkolwiek pracy, do niektórych z nich nie masz po prostu odpowiednich uprawnień. Zastanów się dokładnie jaki jest twój cel, skonkretyzuj co potrafisz, w czym będziesz dobrze się czuć. O jakiej pracy myślisz w głębi duszy, jakie miejsce pracy spełni Twoje oczekiwania?

Nie jesteś świadoma ile osiągnęłaś w życiu zawodowym

Nie ma lepszego sposobu na pokazanie się z jak najlepszej strony niż pewność siebie. Wiedza o tym, co Ci wyszło, jak tego dokonałeś, co po drodze pokonałeś. Potrzebujesz wizji, pewności tego, że wiele znaczysz i wiele potrafisz, a Twoje kompetencje są naprawdę wysokie.

Wysyłasz to samo CV wszędzie…

Kiedy pilnujesz aby na bieżąco aktualizować CV masz okazję dopasować się do tego, czego oczekuje nowy pracodawca. Możesz pokazać się z takiej strony, która będzie odzwierciedlała jego wymagania. Dzięki temu ujawniasz się jako idealny kandydat, z umiejętnościami idealnymi na dane stanowisko.

Totalny brak ekscytacji

Właściciele firm i osoby odpowiedzialne za rekrutację dostają sporo różnych cv od ludzi chętnych do pracy na danym stanowisku. Z częścią z nich umawiają się na spotkania w celu bliższego poznania. Pokaż, że masz w sobie coś, na co warto zwrócić uwagę. Że jesteś osobą gotową do podejmowania wyzwań i lubisz pracować. Że fajnie się z tobą rozmawia i jesteś miłą, ciekawą osobą, jakiej warto dać szansę. Że chcesz coś dobrego zrobić dla firmy, zaangażować się.

Nie wierzysz w swoje możliwości

Kiedy nie wierzysz we własne możliwości, to jest duża szansa na to, że nie podejmiesz się nowych zadań i wyzwań, które pojawią się na Twojej drodze. Na szczęście możesz sobie z tym poradzić. Zgłaszając się do kogoś, kto udzieli wsparcia (coacha, psychologa, psychoterapeuty), który pomoże Ci rozwiązać Twój problem.

Nie masz profilu na LinkedIn

Jeśli dotąd wydawało Ci się, że posiadanie kont na portalach społecznościowych to nic istotnego, to powiem Ci, że jesteś w błędzie! Duże grono osób, właśnie tam dostało możliwość rozwoju zawodowego. Skąd osoby szukające pracowników mają się dowiedzieć o tym, że istniejesz? Pokaż im dlaczego warto z Tobą współpracować i zadbaj o to, aby pozyskać cenne kontakty zawodowe.

Nie myślisz o swoim wkładzie w rozwój firmy

Ty oczekujesz konkretnych dochodów, bogatego pakietu socjalnego, opieki medycznej, umowy na czas nieokreślony itp. A co Twój przyszły szef będzie z ciebie miał? Zwróć uwagę na cały proces rekrutacji oczami pracodawcy. Czego byś oczekiwał od takiego kandydata? Poza tym, że powinna być to osoba doświadczona i kompetentna? Może dobrej znajomości języka obcego? Albo umiejętności szybkiego czytania?

Nie masz żadnej strategii na poszukiwanie pracy

Dzięki temu, że dokładnie zapoznasz się ze strategią poszukiwania pracy sprawiasz,że zmniejsza się ryzyko frustracji, jaka z tym tematem się wiąże, bo wybierasz odpowiednie metody szukania pracy do Twoich oczekiwań, możliwości, okoliczności, sytuacji ,w jakiej aktualnie się znajdujesz. Podczas budowania strategii bierzesz pod uwagę wszelkie pomysły, jakie możesz wykorzystać u siebie. Później tworzysz plan i każdego dnia działasz po to, aby zdobyć nowe możliwości i osiągnąć cele.

Jesteś za mało aktywną osobą

Dziś masz za zadanie ubrać swoją osobowość, doświadczenie i kompetencje w ramy „produktu”, wypromować go i sprzedać. Możesz tego dokonać za pomocą różnych sposobów. Najprostszym i najbardziej na czasie są portale społecznościowe, znajomości, networking. Jeśli masz za mało kontaktów – to postaraj się i je zdobądź! Do czego będzie Ci to potrzebne? Po to, aby – po pierwsze – być może przydać się im w przyszłości, a po drugie opowiedzieć im o tym, co umiesz i móc mieć nadzieję, że będą polecać Twoją osobę innym.

Niechęć do sprzedawania i marketingu własnej osoby

Czy masz tego świadomość, czy też niekoniecznie – sprzedajesz. Siebie, swoje umiejętności, swoją osobowość, swój czas. I choćbyś nie wiem jak tego nie chciał przyjąć do wiadomości, zapierał się rękami i nogami– tym bardziej sprzedajesz, tyle że nie wychodzi to na Twoją korzyść. Im prędzej zdasz sobie sprawę, że twoje zasoby są produktem, który warto dobrze zaprezentować, tym większa jest szansa, że znajdziesz nową pracę szybciej niż Ci się wydaje..

Nie masz świadomości swoich kompetencji

Kiedy masz świadomość swoich dobrych stron i wiesz w czym możesz się sprawdzić oraz znasz cechy, którymi możesz się pochwalić podczas rozmowy z rekruterem, czy uczestnicząc w rozmowach biznesowych – wtedy dysponujesz wiedzą, która pozwoli Ci zaistnieć. Ale uważaj! To muszą być Twoje realne kompetencje. Nie mów o rzeczach, których nie potrafisz, a jedynie jest to coś, co chciałbyś u siebie widzieć, bo tylko wtedy masz szanse na uzyskanie satysfakcji zawodowej.

Brak chęci do pozytywnego nastawienia

Nie jest tutaj mowa o tym, aby mieć pozytywne myślenie o sobie, a raczej o to, że nie wierzysz w swoje możliwości. Nie bez znaczenia jest też to, co Ty myślisz o ludziach,którym zamierzasz opowiadać o chęci zdobycia pracy w nowej firmie. Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, ale firmy nie potrzebują zatrudniać osób, które narzekają i są źle nastawione do nowości i do tego, aby się rozwijać i realizować nowe zadania. Jeśli posiadasz takie cechy, to warto spróbować pozbyć się tych brzydkich cech!

Brak określonych wartości w życiu zawodowym i prywatnym

Jeśli Ty nie umiesz określić, co jest dla Ciebie istotne, to nikt inny Ci tego nie powie. Bez zastanowienia się nad tym, co jest dla Ciebie istotne będzie Ci trudno znaleźć satysfakcjonujące zajęcie. Pomyśl o swoich wartościach jak o drogowskazie, dzięki któremu łatwiej Ci będzie rozpoczynać działania, dotyczące podjęcia nowej pracy, czy nowego projektu. Jak się za to zabrać? Musisz sprawdzić, czy interesujące Cię ogłoszenie pomoże Ci spełnić Twoje plany zawodowe. Musisz wiedzieć, czy dzięki temu, co potrafisz możesz spełnić się w branży, którą wybierasz.

Źródło: https://blog.otylia.pl/kiedy-znajde-prace-tarot/

zamów u mnie wróżbę jak zamówić wróżbę z kart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.