Jakiej płci będą moje dzieci ?

Wyniki licznych badań dostarczają wskazówek, które mogą wskazywać na zwiększone prawdopodobieństwo tego, jaka jest płeć dziecka, którego oczekujesz.

(Chłopiec) Zaczęłaś lubić jeść inne rzeczy

Masz wyraźną niechęć do jedzenia, nawet do tego, które było ulubione? Naukowcy twierdzą, że im większą niechęć do jedzenia odczuwa kobieta w ciąży, tym większe prawdopodobieństwo, że jest w ciąży z chłopcem. Dlaczego? Niechęć do jedzenia ma związek z funkcjonowaniem układu odpornościowego kobiety, która stara się chronić swoje dziecko.

Jakiej płci będą moje dzieci ?

(Chłopiec) Jesz więcej podczas ciąży

Oczekujesz syna, czy też może córeczki? To, co masz ochotę jeść może być podpowiedzią. Istnieje badanie, podczas którego prześledzono dietę przyszłych mam i okazało się, że kobiety w ciąży z chłopcami jadły około 10 procent więcej kalorii niż te w ciąży z dziewczynkami. Skąd ten większy apetyt? Badający skłaniają się ku myśli, że testosteron wydzielany przez męskie płody może wysyłać ich matkom sygnał, by więcej jadły. To miałoby wyjaśnić, skąd chłopcy są zazwyczaj więksi po urodzeniu niż dziewczynki.

(Chłopiec) Masz cukrzycę ciążową

Wybrane badania dowiodły, że kobiety spodziewające się męskiego potomka są częściej narażone na wystąpienie u nich cukrzycy ciążowej – stanu ciąży który charakteryzuje się zwiększonym poziomem glukozy we krwi – niż ciężarne noszące córki. Badający te kwestie nie mają pewności, z jakiego powodu płód chłopca prowadzi do większych zmian metabolicznych związanych z ciążą niż płód dziewczynki, ale wyniki takie wydają się poparte nie tylko jednym badaniem.

(Dziewczynka) Jesteś bardzo zestresowana

Badający mówią, że im bardziej byłaś zestresowana w momencie poczęcia dziecka, tym bardziej możliwe jest, że urodzisz małą kobietkę. Dzieje się tak z takiego powodu, że dziewczynki mogą być mniej podatne na niekorzystne warunki w łonie kobiecym niż chłopcy. Na przykład w jednym z niewielkich badań przeprowadzonych w 2019 roku udowodniono, że ciężarne kobiety, które informowały, że doświadczają silnych nerwów, częściej wydawały na świat córki.

(Dziewczynka) Stałaś się wyjątkowo zapominalska

Z bliżej nieokreślonych powodów niektóre badania sugerują, że matki, jakie urodziły dziewczynki, dużo częściej osiągają słabsze osiągnięcia w testach pamięci – szczególnie w obszarach zdolności słuchania, obliczania i wizualizacji – kiedy porównamy je z mamami spodziewającymi się męskich potomków.

(Dziewczynka) Dziecko jest pośladkowe

Jeżeli już zakończyłaś 32 tydzień ciąży, a twój maluszek wciąż jest uparcie w dole, obrócony główką w górę to być może przyszedł czas, aby pomyśleć o imieniu dla córeczki!

(Chłopiec) Spożywałaś dietę wysokokaloryczną podczas poczęcia

Jedno z badań wykazało, że przebywanie na diecie wysokokalorycznej w chwili zapłodnienia i systematyczne poranne posiłki zwiększają szanse na urodzenie chłopca. Prowadzący badania odkryli, że 56 procent ciężarnych z najwyższym spożyciem kalorii w czasie stworzenia dziecka nosiło synów, w porównaniu z zaledwie 45 procentami wśród przyszłych matek , które spożywały najmniejszą ilość kalorii.

(Dziewczynka) Bardzo cierpisz na poranne mdłości

Duża liczba ciężarnych doświadcza jakiejś formy nudności o poranku, kiedy spodziewają się dziecka. Jednak niektóre ciężarne miewają o wiele ciężej, cierpiąc na silne mdłości oraz wymioty. Badania pokazały, że panie, które są w ciąży z dziewczynkami, mogą być nieco częściej narażone na nudności i wymioty podczas ciąży. Wyniki takie były jeszcze silniej powiązane z przyszłymi matkami, które cierpią na wyjątkowo dokuczliwe poranne mdłości.

zamów u mnie wróżbę jak zamówić wróżbę z kart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.