Jak długo zapomina się o miłości ?

W tym artykule przeczytasz porady na temat gojenia poturbowanego serca. Dowiedz się jak przestać pamiętać o nieszczęśliwej miłości oraz jak radzić sobie z zanikiem związku. Po przeczytaniu tego teksu na pewno życie będzie jaśniejsze.

Nie stopuj emocji

Kojąca może okazać się rozmowa z dobrym przyjacielem, członkiem rodziny lub terapeutą na temat uczuć związanych z rozstaniem albo eks partnerem. Jeśli nie czujesz się optymalnie, dzieląc się wszystkimi swoimi emocjami, rozważ zanotowanie ich lub rozmyślanie nad nimi. Możesz też zająć się innym działaniem podjąć inne aktywności, taki na przykład jak renowacja lokalu mieszkalnego, który może pomóc Ci uwolnić to, co masz w głowie. Złe emocje wyjdą z Ciebie, a ty poczujesz się niezależną osobą. Warto zadbać o optymalne uczucia, które zbudują Twoje poczucie własnej wartości. Uczucia wcale nie muszą być niedobrą sprawą. Mogą mieć cechy kojące ból. Emocje i odczucia mogą być naprawdę oczyszczające.

Jak długo zapomina się o miłości ?

Unikaj robienia tego, co będzie Ci przypominać o Twoim byłym

Jeśli nadal czujesz się przytłoczona niechcianymi myślami i emocjami, rozważ trzymanie się z dala od miejsc, muzyki i ludzi, którzy przypominają ci o twoim byłym. Zacznij żyć na nowo, zapominając o tym, co było. Nie przeżywaj tego, co zdarzyło się przed kilkoma miesiącami. Po roku czy dwóch nie będziesz odczuwała smutku po rozstaniu z byłym ukochanym. Poczujesz się jak nowo narodzona. Nowe życie jest na wyciągnięcie ręki. Przeszłość należy pochować, a nie rozpamiętywać ją zbyt często. Warto żyć i planować to, co ważne. Zadbaj o siebie, ponieważ od miłości do siebie samego zaczyna się to, co najlepsze. Nie ma nic lepszego niż kochanie siebie i wszystkich swoich dobrych cech. Za jakiś czas zapoczątkujesz nową relację. Jest to sprawa oczywista, a Twoje życie stanie się naprawdę doskonałe.

Poszukaj nowych źródeł radości

Kiedy spędzasz wiele godzin na monitorowaniu swoich uczuć i ponowne spotkanie z własnym ja, może to prowadzić do połączenia z tym, co kiedyś dało ci ukojenie, pozytywne nastawienie lub natchnienie, ale zostało wstrzymane w trakcie twojego związku. Możemy być bardziej nastawieni na akceptowanie nowych rzeczy, ludzi oraz emocji, aby odkryć zmienione poczucie wolności, nawet jeśli to boli. Staraj się działać, nawet gdy nie masz na to najmniejszego apetytu. Działanie pozwala nie myśleć o tym, co było.

Skieruj swoją atencję na innych ludzi

Kiedy smutek po rozstaniu jest zbyt trudny do akceptowania, możesz uznać, że skoncentrowanie się na problemach innych osób może poprawić Twoje samopoczucie i odciągnąć Cię od skupiania się na sobie. Zastanów się nad wolontariatem w lokalnym przytułku dla ludzi bezdomnych lub schronisku dla psów i kotów. Udzielanie bliskiemu w niełatwej sytuacji przy przygotowaniu śniadań lub sprzątaniu będzie też dobrym pomysłem. Nie warto być egoistą, lecz najlepiej jest budować dobre relacje z innymi. Miłość jeszcze zjawi się w Twoim życiu, to więcej niż pewne.

Uznaj myśli o swoim byłym partnerze

Kiedy pojawiają się myśli o twoim byłym, staraj się ich nie zatrzymywać ani nie blokować. Zamiast tego ćwicz bycie „świadkiem” tych wspomnień. Kiedy pojawiają się myśli, zrób krok do tyłu i zaakceptuj je. Wiesz, że je przeżywasz; są obecne w Twoim umyśle. Obserwujesz je. Ćwiczysz obserwowanie i pozwalanie im na odejście. Nie wolno pogrążać się w niedobrych emocjach. Jest to naprawdę optymalne wyjście.

Znajdź ulgę w ćwiczeniach i ruchu

Badania naukowe są dowodem na to, że treningi mogą zredukować stres w znaczący sposób. Użyj ćwiczeń jako zdrowego ujścia do zarządzania uczuciami niepokoju, smutku, senności i stresu. Ćwiczenia pozwalają ograniczyć smutek. Codzienny spacer, jazda na rowerze lub wideo treningowe online to sposoby na wprowadzenie ćwiczeń do codziennej rutyny, gdy czujesz się smutna z powodu rozpadu związku.

Nie zapominaj o żałobie

Jeśli to realne, spróbuj myśleć o utracie związku jako o sytuacji żałoby. Daj sobie czas. Nie próbuj od razu znaleźć innej osoby do miłości. Idealną rzeczą, jaką możemy uczynić, to spróbować docenić nasze uczucia i nie oceniać ich. Aby zaaprobować swoje emocje musisz zacząć inaczej rozumować. Zamiast rozumować: Nie powinnam czuć się tak smutna, pomyśl Jestem smutna i to nie jest problemem. Potrzebujemy wielu godzin, aby spojrzeć w głąb siebie i zrobić inwentaryzację naszych emocji. Powinniśmy zająć się naszymi zranionymi sercami i pozwolić, aby wykurowanie nastąpiło z czasem, troską, delikatnością i głębszym pochyleniem się nad własnymi emocjami.

Spisz swoje wszystkie mocne strony

Jeśli nie czujesz się dobrze ze sobą, przemyśl zrobienie listy wszystkich pozytywnych rzeczy, które zrobiłaś dla swojego byłego partnera lub wszystkie cechy, które lubił w tobie oraz cechy, które akceptujesz w sobie. Poczujesz się doskonale i na pewno zechcesz być z drugą osobą. Czas koi rany, daje poczucie, że za rogiem czeka coś dobrego. Jest to naprawdę rekomendowane rozwiązanie na czas po rozpadzie związku. Myśl o sobie dobrze i rozpieszczaj się nieustannie. Na pewno wszystko ułoży się dobrze, a Ty odzyskasz radość życia.

Rozważ wyrażanie uczuć innym osobom

Jeśli nie czujesz się na siłach, by spotkać się z bliskimi na mieście lub niełatwo ci dotrzymać obietnic, spróbuj przekazać swoje emocje innym. Spróbuj na nowo przemyśleć swoje marzenia w tym czasie i niech inni mają świadomość, z czym masz do czynienia. Mnóstwo osób czuło się w ten sam sposób i będzie wiedziało, że możesz chcieć trochę czasu, aby wrócić do swojego normalnego stanu. Rozmawiaj z innymi osobami, wyrzuć z siebie negatywne uczucia. Nie duś ich w sobie, lecz opowiedz o swoich problemach przyjaciółce. Optymalnie jest rozmawiać, ponieważ rozmowa z innymi ludźmi pozwala na pozytywne emocje oraz miłe spędzenie wolnego czasu. Kobiety przeżywają często żal w samotności. Jest to zdecydowanie złe podejście do swoich zawirowań uczuciowych. Dobrze jest wyrzucić żal z siebie, ponieważ to pozwala obniżać wszelkie napięcia.

zamów u mnie wróżbę jak zamówić wróżbę z kart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.