Lęk przed nieporadzeniem sobie

Wizualizuj pozytywny wynik

Wizualizowanie jest czymś więcej niż tylko pragnieniem, ale w realiach praktyką oraz projekcją rzeczywistości, której chcesz w sposób celowy. Ważne jest doświadczanie emocji i odczuć związanych ze zwycięstwem, nawet zanim ono się zdarzy.

Lęk przed nieporadzeniem sobie

Wyobraź sobie najgorszy scenariusz

Co jest najgorszym, co mogłoby się wydarzyć? Wiele z naszych przyszłych obaw, nawet gdyby się spełniły, nie są zagrażającym życiu wyrokiem śmierci, za jaki je uważamy. Owszem, istnieją pewne scenariusze i sytuacje, które mogłyby negatywnie wpłynąć na naszą egzystencję, ale może to, co potencjalnie okropne, jest tylko niedogodnością, a nie doświadczeniem burzącym życie. Najgorsze scenariusze rzadko się realizują – nie należy zatem obawiać się ich nieustannie.

Nie zastanawiaj się tylko medytuj

Znanych jest mnóstwo badań psychologicznych i medycznych, które prezentują, że duchowość pomaga wielu osobom szybciej leczyć nawet fizyczne problemy, więc z pewnością może pomóc w przyszłych lękach. Dla osób, które tego nie próbowały, samo siedzenie i oddychanie jest działaniem nieefektywnym. Codzienne medytowanie czyni cuda.

Pomyśl, kiedy ostatni raz się czegoś bałaś

Pomyśl o ostatnim razie, kiedy się bałaś, co się stało? Prawda jest taka, że udało ci się przeżyć. Może myślisz, że mogłaś przegrać lub sprawy nie ułożyły się tak, jak powinny. Może nie zawsze ponosimy porażkę, bo nie jesteśmy wystarczająco dobrzy. Może przegrywamy, ponieważ istnieje inna droga, którą powinniśmy kierować się ku zmianom.

Martwienie się bez potrzeby nie pomaga

Zawsze pamiętaj, że Twoje najgorsze obawy rzadko się realizują. Oczywistość jest taka, że większość z nas martwi się o sytuacje, które najprawdopodobniej nigdy się nie zdarzą. Rzeczywistość może być dziwniejsza od fikcji, ale nierealność będzie nas bardziej przerażać niż rzeczywistość.

Pamiętaj, że jesteś silna i odważna

Wszyscy czuliśmy się pokonani. Bycie odważnym oznacza, że robisz to, co możesz, z tym, co masz, niezależnie od tego, jak się czujesz. I być może najważniejszą rzeczą, o jakiej nie wolno zapominać jest to, że nikt inny nie może Ci jej dać, musisz ją podarować sobie sama. Aby stawić czoła swoim lękom i swojej przyszłości, musisz uwierzyć, że możesz to zrobić. Odwaga, siła, wewnętrzna spójność są niesamowicie istotne dla każdej osoby. Pozwalają one przeżyć najbardziej nawet trudne miesiące. Każda osoba może funkcjonować tak, jak potrzebuje. Musi wyłącznie zadbać o swoje sprawy i nie żyć lękami. Tylko takie podejście da wyczekiwany sukces w układaniu układaniu własnego życia.

Nie zastanawiaj się kiedy potrzebujesz pomocy – poproś o nią

Nieraz wędrujemy przez życie czując w sobie pewien strach i nie mamy nawet odwagi, aby najpierw przyznać się przed sobą, że jesteśmy pełni obaw. Kiedy już zdobędziesz się na tę odwagę, przekonasz się, że możesz znacznie lepiej ujrzeć rzeczy, których pragniesz, aby zwyciężyć swoje strachy. Co ważniejsze, często rozpoznasz, że być może będziesz musiała zwrócić się o pomoc do obcych osób. To normalne, jesteś przecież człowiekiem.

Zajmij się pracą

Cierpiąc nieraz na bezsenność wielokrotnie wywołaną określonymi lękami lub okresami melancholii, można dojść do wniosku, że działania zawodowe są najlepszym lekiem na zmartwienia. Niezależnie od tego, czy chodzi o nabranie odwagi, by stawić czoła temu, co jest trudne, poprzez celowe działania nad tym, zaangażowanie umysłu w coś interesującego, czy też aktywność fizyczną, poczujesz się o wiele lepiej, gdy zajmiesz się różnymi sprawami. Praca mają kojące oddziaływanie. Dzięki nim wszystko realizuje się z sukcesem. O tym nigdy nie wolno zapominać, a nadmierne rozmyślanie źle działa na psychikę. O tym mówią zawsze lekarze. Należy słuchać ludzi mających wiedzę.

Skup się na obecnej chwili

Większość naszych lęków wynika z naszego niedostatku wiedzy na temat pewnych rzeczy, w połączeniu z niezdolnością do wglądu w to, co przyniesie nam przyszłość. Prawda jest taka, że bez względu na to, jak na to spoglądasz, możesz uczynić tylko to, co możesz uczynić teraz. Jeśli nie możesz nic zrobić ze swoimi obecnymi lękami, zażyj świeżego powietrza, pobiegaj lub się zdrzemnij. To najlepsze wyjście dla Ciebie. Takie rozwiązania są jak najbardziej optymalne.

zamów u mnie wróżbę jak zamówić wróżbę z kart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.