Sposób na teściową

Zdrowy egoizm

Pomyśl czasem tylko o sobie. Jeśli teściowa za bardzo ingeruje w wasze życie, masz prawo do postawienia granicy. Jeśli nie czujesz potrzeby wybierania się na spotkanie z rodziną męża kolejny raz w tym miesiącu, nie zadręczaj się.

Odrzuć swoje oczekiwania

Jeżeli w twojej głowie pojawiła się wizja dotycząca relacji z teściową, lepiej ją zostaw. Wasz „związek” najpewniej nigdy nie będzie taki, jakbyś tego chciała, a oczekiwania rodzą rozczarowanie. Jeśli pogodzisz się z tym, jak wygląda sytuacja łatwiej będzie zrozumieć Wam siebie nawzajem.

Częste odwiedziny teściowej

Sposób na teściową

Kiedy teściowa pojawia się w Waszym domy zbyt często a przy tym zawsze robi jakąś awanturę – jest na to jeden sposób. Za każdym razem, kiedy ona przyjdzie bez uprzedzenia – po prostu powiedz, że musi wyjść, bo jesteś gdzieś umówiona. Ubierz się i wyjdź z domu, chociażby na chwilę, ale ją wypraszając. W końcu zrozumie, że warto najpierw zapytać czy zapowiedzieć swoją wizytę.

Nie bierz udziału w konflikcie małżonka

Stwórz grupę wsparcia przeciw teściowej (siostra, przyjaciółka), nie mieszaj w to jednak swojego męża! On dla swojej matki zawsze będzie ukochanym dzieckiem i zapewne w jego oczach mama pozostanie najlepszą osobą na świecie. Nie angażuj go i nie przekazuj mu swoich wyjątkowo negatywnych emocji wobec niej. Takie zachowanie grozi tym, że w Waszym małżeństwie powstaną niepotrzebne awantury i konflikty.

Pomyśl o swojej roli

Przyjrzyj się Waszym relacjom z perspektywy, obiektywnie oceń, czy przypadkiem w jakiś sposób celowo nie próbujesz rozdrażnić swojej teściowej, zrobić jej na złość. Być może nieświadomie robisz takie rzeczy, które prowokują ją do podejmowania takich, a nie innych kroków.

Pozytywna kwestia

Pamiętaj, że teściowej możesz podziękować za przynajmniej jedną dobrą rzecz — Twojego ukochanego faceta. Ona go wychowała, kształtowała i jeśli trafił się tobie naprawdę porządny facet, powiedz teściowej, jak dobrze się spisała. Takie docenienie jej starań może pozytywnie wpłynąć na Waszą relację.

Nie spełniaj jej zachcianek

Nie dawaj sobą rządzić. Ona chciałaby, żebyś robiła wszystko pod jej dyktando: gotować masz w ten sposób, a dbać o dzieci wedle jej pomysłu. Nie! Pokaż jej wyraźnie, że to Twój dom i ty tutaj podejmujesz wszelkie decyzje. Uśmiechnij się i powiedz to wprost.

Trzymaj swoje nerwy na wodzy

Nie okazuj gniewu, nie krzycz, nie wdawaj się w awantury. Rób wszystko z uśmiechem na ustach, powoli i stanowczo – do celu. Udowodnij jej, że jesteś dorosła emocjonalnie, pokonaj ją jej własną bronią.

Nie próbuj jej przekonać do siebie na siłę

Nie ma sensu robić wszystkiego, aby zdobyć akceptację teściowej. To normalne, że każdy postrzega innych na swój wyjątkowy sposób i to, co Ty lubisz niekoniecznie musi być także w kręgu jej zainteresowań. I odwrotnie. Jeśli zdasz sobie sprawę, że wcale nie musisz się naginać do jej wyobrażeń, szybciej nauczysz się być asertywną i mieć swoje zdanie, nawet kiedy ona ma całkiem inne.

Nie próbuj nawet niczego udawać

Bądź grzeczna na tyle, na ile pozwalają wasze relacje. Jednak nie udawaj  przed nią, czy przed rodziną silnej sympatii, która nie istnieje. Nawet jeżeli wykonujesz różne działania aby ocieplić Wasze relacje, ale nie ma w nich uczciwości, to prawdopodobnie ona i tak odczuje, że nie robisz tego ponieważ tak czujesz.

Bądź pewna swego

Może kobieta raz czy drugi się obrazi, ale czy to aż tak wielka tragedia? Oczywiście, że walka ta nie będzie walką łatwą, a teściowa na plac boju wyciągnie ciężką artylerię w postaci obrażania się, trzaskania drzwiami, wrzasków i szlochania. Po kilku takich atakach wściekłości, pojmie jednak, że jesteś osobą, która pozostanie nieugięta i w pewnych kwestiach nie będziesz się jej podporządkowywać.

Nie zapominaj o empatii

Dzięki odpowiedniej dawce empatii możesz to, co teściowa czuje czy myśli i nieco inaczej spojrzeć na jej sytuację. Ona również ma swoje marzenia, nadzieje czy lęki, które powiązane są z jej ukochanym z synem (te plany związek mają również z Tobą). Próba zastanowienia się, z czego wynikają jej działania i intencje, sprawi, że łatwiej będzie obiektywnie ocenić sytuację i ewentualnie łagodniej zareagować na pewne sytuacje, które niekoniecznie Ci się podobają.

Bądź asertywna

Czasem trudno powiedzieć teściowej, że czegoś sobie po prostu nie życzysz, ale ustanowienie jasnych granic w relacjach tak, by nie być wiecznie złą lub niegrzeczną, jest konieczne. To spowoduje, że każdy będzie wiedział, czego chce druga strona i unikniecie nieporozumień.

Szczera rozmowa z mężem

Spraw by zainteresował się sprawą i konfliktem. Jego ingerencja może okazać się bardzo istotny i pomóc szybciej dojść Wam do porozumienia. Poza tym warto, aby wypowiedział swój punkt widzenia – dzięki temu będziesz wiedziała na czym stoisz.

W nosie mniej krytykę

Nie bierz do siebie tego, co ma w zwyczaju mówić o tobie twoja teściowa. Chyba że faktycznie ma podstawę do krytyki, ale nie złośliwej! Wówczas przyjrzyj się temu, co ona mówi i zweryfikuj. Natomiast wszelkie nieuzasadnione złośliwości i bezsensowne uwagi puszczaj mimo uszu. Jest duże ryzyko, że w ten sposób z nią nie wygrasz.

Zniżanie się do jej poziomu

Jeśli masz do czynienia z kobietą o naprawdę podłym usposobieniu, nie powtarzaj nigdy jej metod postępowania. Nawet jeśli masz ochotę zrobić jej na złość za to, co ona tobie zrobiła, odpuść. Obojętna postawa pozwoli uniknąć niepotrzebnego dramatu, który zapewne szybko obiegnie całą rodzinę.

Źródło: https://blog.otylia.pl/zrobic-tesciowa-sie-wtraca-zycie/

zamów u mnie wróżbę jak zamówić wróżbę z kart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.