Jak się rozstać po długim związku ?

Jak zakończyć związek z klasą ?

Na całym świecie nikt nie zna tak naprawdę najlepszego przepisu na to aby zakończyć relację. Każda relacja jest inna, a każda osoba w relacji posiada szereg łatwych do zranienia uczuć. Poniżej podsuwam garść tipów w jaki sposób zerwać, tak żeby spowodowało to minimalne szkody.

Jak się rozstać po długim związku ?

Okaż współczucie

Wyraź swój żal z powodu zerwania i podziel się paroma pozytywnymi rzeczami o waszym związku. Bycie odepchniętym to naprawdę przykre uczucie. Możesz trochę złagodzić ból, przypominając o dobrych chwilach, które razem spędziliście. Powiedz coś na kształt: „Nauczyłeś mnie tak wiele o gotowaniu i jestem teraz lepszym kucharzem, dzięki tobie” lub coś podobnego. Chcesz, aby druga połówka zrozumiała, że zostawiła pozytywny ślad w Twoim życiu, mimo zerwania. Możesz też powiedzieć coś w stylu: „Miałam nadzieję, że zestarzejemy się razem i jest mi smutno, że to się jednak nie wydarzy.” To pokazuje, że podzielasz część zawiedzionych nadziei drugiej połówki.

Zwróć uwagę na żałobę

Nawet jeśli to Ty kończysz relację, będzie to okres cierpienia. Jest to jedna z najtrudniejszych części zakończenia związku. Jeśli ciągle zależy Ci to powinnaś się postarać przypomnieć sobie o przyczynach, przez które związek nie działa.

Unikaj obwiniania lub zawstydzania

Unikaj robienia z drugiej osoby „tego złego”. Nikt nie jest idealny. Ty też posiadasz gorsze cechy, a robienie ze swojego byłego chłopaka złej postaci nie jest pomocne (poza oczywistymi przypadkami przemocy, ale nie o takich związkach tu mówimy). Możliwe, że zrobili parę złych rzeczy, takich jak kłamanie, ale są również ludźmi.

Nie poddawaj się protestom

Jeśli zerwanie jest niespodziewane dla drugiej osoby, może ona usiłować się awanturować, buntować się lub wyliczać powody, dla których powinniście pozostać razem i zacząć wszystko od nowa. Jeśli jesteś w punkcie zerwania, nic nie ma siły przywrócić lub ożywić związku teraz. Poddanie się jedynie odwlecze to, co i tak nadejdzie.

Nie używaj do tego pośredników

Jeśli choć raz w życiu zostałaś porzucona przez wiadomość na portalu internetowym, masz doświadczenie jak to jest być tak mało ważnym, że druga osoba nawet nie zadała sobie trudu, by powiedzieć Ci o tym twarzą w twarz. Z jakiego powodu więc sprawiać tak ból innej osobie? Twój partner zasługuje na godność rozmowy twarzą w twarz. Intymne otoczenie jest prawdopodobnie lepsze, ale jeśli wydaje Ci się, iż twój partner prawdopodobnie zareaguje burzliwie, powinnaś wybrać miejsce na widoku.

Bądź szczera, ale postaraj się nie ranić

Ogólnie rzecz biorąc, ludzie chcą wiedzieć, z jakiego powodu zostali porzuceni. Podczas gdy „jesteś okropny w łóżku” lub „brak Ci ambicji” może zdawać się szczerą odpowiedzią, tak naprawdę nie chroni ona poczucia własnej wartości lub godności Twojego partnera. Użycie zdania, takiego jak „Nie czuję, że jesteśmy kompatybilni seksualnie” lub „śmiem wątpić, żeby nasze plany na życie się zbiegały” to grzeczniejsze sposoby na wyrażenie swoich uczuć. Nie wyliczaj rzeczy, które druga połówka zrobiła źle, ani nie używaj banałów jak na przykład „to nie Ty, to ja”.

To nigdy nie jest łatwe

Przyjmij do wiadomości, że nie ma niebolesnego sposobu na zerwanie. Wszyscy chcielibyśmy zerwać bez żadnego strapienia i udręki. Jednakże bez względu na to, jak mocno związek się rozpada, oficjalne zamknięcie go spowoduje ból po obu stronach. Kiedy już zrozumiesz, że będzie bolało, możesz być przygotowana na następstwa tego ruchu.

zamów u mnie wróżbę jak zamówić wróżbę z kart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.